Ochrana osobních údajů a cookies
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.Další informaceV pořádku

Whirlpool

Od výběru spotřebičů po výrobu celé kuchyně
hledání
AEG Online Brand StoreElectrolux Online Brand StoreFrankeSiemens Online Brand StoreBosch Online Brand StoreMiele Online Brand StoreLightstyle Výroba kuchyní

Whirlpool

Whirlpool – americká bohyně


Historie Whirlpool

Whirlpool Corporation je předním světovým výrobcem a prodejcem velkých domácích spotřebičů s ročními tržbami dosahujícími více jak 19 bilionů dolarů, se 68 tisíci zaměstnanců a 66 výrobními a technologickými centry výzkumu po celém světě. Začátky firmy Whirlpool jsou však mnohem skromnější, založené na základě podnikatelského neúspěchu a vize jedné rodiny. V roce 1908 Lou Upton, zakladatel společnosti Whirlpool, investoval své úspory do podniku pro výrobu domácích spotřebičů. Tato společnost však nenaplnila Uptnova očekávání a a podnik byl předurčen k zániku. Vybral však patenty na stroje, u kterých předpokládal, že by mohly být elektrifikovány. Jednalo se o patent vztažený na praní.

První velká zakázka pro 100 automatických praček přišla téměř okamžitě. Problém však nastal v okamžiku, kdy v každém stroji selhalo zařízení na přenos, který však byl vyřešen a v návaznosti na vyřešení tohoto problému začala tehdejší firma Upton Machine růst. Aby bylo možné uspokojovat zvýšenou poptávku zákazníků sloučila se firma se společností Nineteen Hundred Washer Company. Společně založili firmu Nineteen Hundred Corporation a i přes hospodářskou krizi v roce 1930 firma obchodně rostla.

Během válečného období se výroba praček zastavila, protože všechny továrny byly upraveny pro výrobu komponentů pro letouny P-40 a pro účely vojenské techniky. V létě roku 1945 byla opět zahájena výroba nezávislá na válečném zbrojení a do tří let byl očekávaný dvakrát větší růst poptávky než v roce 1941. V roce 1949 byl změněn původní název společnosti na dnešní název – Whirlpool Corporation. Během prvních poválečných let došlo k obrovskému rozmachu. Byly hledány nové způsoby, jak rozšířit svou produktovou nabídku. V roce 1955 došlo k fúzi se společností Seeger pohybující se v oblasti chlazení. V roce 1958 firma absolvovala první pokusný krok založený na expanzi na zahraniční trh.

V říjnu roku 1960 společnost Wirlpool získala vládní zakázku navrhnout a vybudovat první americkou experimentální kuchyni. Včetně miniaturní kuchyňské termoelektrické lednice, mrazáku, samostatně vyhřívaným vodním systémem, úložným prostorem pro potraviny a likvidaci jednotek pro suché i mokré odpadu se jednalo o první pokus, kdy se inženýři snažili vypořádat s problémy nulové gravitace. Během této zakázky bylo vyvinuto mnoho inovativních řešení.

Po roce 1970 společnost Whirlpool pokračovala v zavádění inovativních produktů, které byly konstruovány efektivněji a tak, aby umožnily dělat domácí úkoly jednodušeji. V roce 1986 společnost zakoupila firmu KitchenAid. Globální expanze byla zrychlena v roce 1990 především díky rozšíření svého odbytiště do celé Evropy, Latinské Ameriky, Asie a vyspělejších částí Afriky. V roce 1991 společnost Whirlpool vstupuje na tehdejší československý trh. V roce 1993 vzniká česká pobočka společnosti Whirlpool. Po celou dobu svého působení na českém trhu spotřebičů si firma Whirlpool vybudovala a udržela silnou pozici jednoho z lídrů v oblasti bílé techniky. O pozici, kterou značka Whirlpool již několik let zaujímá, svědčí výsledky nezávislých průzkumů i nejrůznější spotřebitelská ocenění.

☰ Hlavní menu☰ Kategorie
Vestavnespotrebice.com Live
Miele Center České Budějovice

Miele Center České Budějovice

Miele Center je specializovaná prodejna značkových spotřebičů Miele.

Nová kolekce kuchyní

Nová kolekce kuchyní

LK 1 - sklo/hliník LK 2 - 100% steel LK 3 - 100% wood

U Hostavického potoka 830/24, Praha 14

U Hostavického potoka 830/24, Praha 14

Nově otevřené studio

Zobrazit více příspěvků
LightStyle.cz Kitchen ManufactureLightStyle.cz Kitchen ManufactureLightStyle.cz Kitchen Manufacture
Vestavnespotrebice.com představuje

Trendy jara 2021 přichází do Vaší kuchyně. Vyberte si s námi ty nejlepší správné spotřebiče. Na našem eshopu vybírejte vestavné spotřebiče. Na našem speciali..

Jak vybrat varnou desku

Pří výběru varné desky musíme nejdříve rozlišit, který typ potřebujeme. Základní rozdělení varných desek je na plynové varné desky, sklokeramické varné desky..

Jak vybrat vhodnou troubu?

V dnešní době se již bez kvalitního spotřebiče - trouby již neobejdeme. V minulosti její funkci plnila klasická pec, ale postupem času..

Digestoř - důležitý doplněk

Digestoř je v dnešní době nedílnou součástí veškerých moderních kuchyní. Platí to obvzláště v případech, kdy je kuchyň spojená s obývacím pokojem v jednu velkou..

Sortery Franke

Sortery Franke jsou velmi propracované koše, které vyhovují Vašim požadavkům. Tříděním odpadu udržují čistou domácnost bez jakýkoliv zápachů. V kuchyni..

Všechny aktuality »

KITCHEN point - Jsme největší specializovaný prodejce kuchyňských vestavných spotřebičů a výrobce kuchyňské
manufaktury v České republice! Jsme Vaši specialisté ve světě spotřebičů. Mluvíme s Vámi 7 dní v týdnu, třeba i v nočních hodinách.

Rozumíme nejen spotřebičům, ale výrobě celé kuchyně.


Poskytneme Vám to nejlepší poradenství při výběru spotřebičů Miele, Siemens, AEG, Bosch, Electrolux a dalších značek.

PrahaŽitenická 871/7, Praha 9 - Prosek
PrahaŽitenická 871/1, Praha 9 - Prosek
PrahaU Hostavického potoka 830/24, Praha 14
České BudějoviceRudolfovská 1817/2, České Budějovice
České BudějovicePřemysla Otakara II. 87/25, České Budějovice
BratislavaHrachová 14/C, Bratislava


© 2007-2021 2Traders CZ s.r.o.

Krásný den, i dnes jsme tu pro Vás až do 23 hod !!! Poraďte se s námi, prozvoňte nebo napište sms: 603 330 448