Ochrana osobních údajů a cookies
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.Další informaceV pořádku

Digestoř - důležitý doplněk

Od výběru spotřebičů po výrobu celé kuchyně
hledání
AEG Online Brand StoreElectrolux Online Brand StoreFrankeSiemens Online Brand StoreBosch Online Brand StoreMiele Online Brand StoreLightstyle Výroba kuchyní

Aktuality Digestoř - důležitý doplněk

Digestoř - důležitý doplněk

 

Jak vybrat správný odsavač?

Digestoř je v dnešní době nedílnou součástí veškerých moderních kuchyní. Platí to obvzláště v případech, kdy je kuchyň spojená s obývacím pokojem v jednu velkou místnost. Nejde jenom o to, zda se chcete zbavit nepříjemných zápachů, ale také v prvé řadě je důležité minimalizovat mastné páry, které mohou znečistit nábytek, čalounění či koberce a výrazně tak zkrátit jeho životnost. Nyní jak vybrat vhodnou digestoř?

Prvním krokem je zjištění, zda-li máte možnost napojit se v kuchyni do komínové šachty nebo nikoliv. Máte-li možnost napojit se na komín, pak budete volit odtahovou digestoř. Pokud nemáte, pak zvolte digestoř recirkulační. V prvním případě jsou nečistoty vyfukovány šachtou ven z místnosti a domu, ve druhém pak digestoř vzduch nasaje, vyčistí přes tzv.uhlíkové filtry a zpět ho vrací do místnosti. Uhlíkový filtr vydrží zpravidla cca 120 hodin provozu na plný výkon, což zhruba představuje cca půl roku činnosti. Lépe vybavené digestoře si pomocí indikátoru samy řeknou o výměnu.

Nejdůležitější parametr výkon a hlučnost

Digestoř je vlastně čističkou vzduchu. Veškerý objem vzduchu v kuchyni by měl být kompletně vyměněn minimálně 15 x za hodinu. Pokud máte kuchyň spojenou s některým pokojem, pak to platí o celém prostoru v ,,nově vzniklé,, místnosti. Při návštěvě prodejce stačí vědět, kolik kubických metrů má Vaše místnost, ve které má být digestoř umístěna. Tento údaj je údajem o výkonu digestoře a každý přístroj je jím vybaven, případně je uveden výkon jako množství kubických metrů vyčištěných za hodinu.

S výkonem souvisí hlučnost. Nechte si ji pustit na plný výkon a poslechněte si ji. Pamatujte, že každé snížení hlučnosti i o 1dBA je znát. Nejlepší je hladina kolem 30 dBA.

Podvěsné digestoře:

Jedná se o klasické odsavače par, vhodné do každé kuchyně. Nejčastěji jsou umisťovány pod skřínky kuchyňské linky. Jsou nejlevnějším řešením pro Vaši kuchyni. Vybírat můžete z velké nabídky digestoří různých parametrů v šířkách od 60 cm do 120 cm.

Ostrůvkové digestoře:

Typ digestoří je určen k montáži do prostoru. Používá se v kuchyních, kde sporák nepřiléhá ke zdi. Jsou běžně vyráběny v šířkách 60 cm až 120 cm. Nevýhodou je vyšší cena.

Vestavné digestoře:

Tyto odsavače par se mohou zabudovat do skříňky každé kuchyňské linky, takže nenarušují vzhled vaší kuchyně. Šíře sortimentu je opravdu veliká. Tyto digestoře se vyrábějí v šířkách 60 cm až 120 cm. Určitě lze vybrat i v této kategorii.

Komínové digestoře:

Tento typ odsavače tvoří nejširší část sortimentu kuchyňských digestoří. Jsou nejen elegantnější alternativou digestoří pod skříňku proto, že je o ně již několik let obrovský zájem, ale také praktičností. Dominantou těchto digestoří je ozdobný komín, který může být výrazným dekoračním prvkem celé kuchyně. Umísťují se převážně do mezery mezi skřínkami.

KITCHEN point - Jsme největší specializovaný prodejce kuchyňských vestavných spotřebičů a výrobce kuchyňské
manufaktury v České republice! Jsme Vaši specialisté ve světě spotřebičů. Mluvíme s Vámi 7 dní v týdnu, třeba i v nočních hodinách.

Rozumíme nejen spotřebičům, ale výrobě celé kuchyně.


Poskytneme Vám to nejlepší poradenství při výběru spotřebičů Miele, Siemens, AEG, Bosch, Electrolux a dalších značek.

PrahaŽitenická 871/7, Praha 9 - Prosek
PrahaŽitenická 871/1, Praha 9 - Prosek
PrahaU Hostavického potoka 830/24, Praha 14
České BudějoviceRudolfovská 1817/2, České Budějovice
České BudějovicePřemysla Otakara II. 87/25, České Budějovice
BratislavaHrachová 14/C, Bratislava


© 2007-2021 2Traders CZ s.r.o.

Dobrý den, i dnes jsme tu pro Vás až do 23 hod !!! Poraďte se s námi, prozvoňte nebo napište sms: 603 330 448