Ochrana osobních údajů a cookies
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.Další informaceV pořádku

Jak vybrat vhodnou troubu

Od výběru spotřebičů po výrobu celé kuchyně
hledání
AEG Online Brand StoreElectrolux Online Brand StoreFrankeSiemens Online Brand StoreBosch Online Brand StoreMiele Online Brand StoreLightstyle Výroba kuchyní

Aktuality Jak vybrat vhodnou troubu

Jak vybrat vhodnou troubu

 

V dnešní době se již bez kvalitního spotřebiče - trouby již neobejdeme. V minulosti její funkci plnila klasická pec, ale postupem času a vývoje přišly nejprve plynové potom elektrické trouby, které nahrazují jak pece, tak plynové trouby. Kuchyňská trouba je nepostradatelný pomocník každé domácnosti. Naše rozhodnutí, jakou vybrat troubu, bude ovlivňovat především estetické hledisko, naše finanční možnosti a uživatelský komfort jednotlivých výrobků.

Před samostatným nákupem trouby si musíme uvědomit především to, jak velkou máme kuchyň (zda by měla být trouba vestavná či volně stojící), a v neposlední řadě i to, kolik jsme ochotni do daného spotřebiče investovat. Především je nutné si uvědomit, jaké funkce budeme od daného spotřebiče – trouby - vyžadovat, jaká jídla jsme zvyklí připravovat, protože každý každý pokrm vyžaduje jiné funkce. Některé trouby jsou již natolik integrované, že zvládnou funkce i mikrovlnné trouby. Ohledně velikosti spotřebiče v závislosti na rozměrech naší kuchyně, si můžeme vybrat volně stojící či zabudovanou – vestavnou troubu do kuchyňské linky. Při výběru designu trouby, je důležité si uvědomit, kde bude v místnosti trouba umístěna a jakou kuchyňskou linku máme doma.

Otázkou také je, jestli si troubu pořídit u specializovaného prodejce, v supermarketu či přes internet. Dříve by vycházela nejlépe možnost ve specializovaných prodejnách, ale v dnešní době internetu všichni víme, že tato volba je hlavně nejlevnější, ale v podstatě srovnatelná, zákazník má totiž úplně stejná práva, jako když si spotřebiče zakoupí v kamenné prodejně, a tuto skutečnost přávě mnoho lidí neví. Proto ti, kteří si chtějí pořídit nové spotřebiče do své kuchyně, nebojte se nákupu přes internet.

Volně stojíčí či vestavná trouba:

První rozhodnutí, které Vás při výběru nové kuchyňské trouby čeká, je volba mezi volně stojícím nebo vestavným spotřebičem.

Volně stojící trouba je vhodná do již hotové kuchyně, ve které se s vestavným spotřebičem nepočítalo. Starou troubu tak jen vyměníte za novou a vyhnete se stavebním úpravám ve Vaší kuchyni. Volně stojící trouba je také vhodná pro ty, kteří plánují stěhování a spotřebiče si chtějí vzít i do nového bydliště. Hlavním nedostatkem volně stojících spotřebičů je však mezera mezi spotřebičem a kuchyňskou linkou, která se velmi špatně udržuje.

Vestavná trouba je nejlepší volbou do nové kuchyňské linky. Vestavný spotřebič velmi dobře ladí s celkovým vzhledem kuchyně a umožňuje také větší uživatelský komfort. Vestavnou troubu navíc můžete umístit nejen klasicky pod kuchyňskou linku, ale také do zvýšené polohy, čímž je manipulace s horkými předměty bezpečnější a ušetříte si také mnohé shýbání. Navíc při výběru trouby vestavné si můžete vybrat mezi přístrojem samostatným nebo tzv. polyvalentním, tedy takovým, který ovládá zároveň varnou desku nad sebou.

Plynová, Elektrická, Kombinovaná trouba:

Plynová trouba je preferována především starší generací, která je na vaření na plynu zvyklá. I tyto přístroje však prošly značnou inovací. Modernější plynové trouby mají regulovatelnou teplotu (od 150 do 260 °C), vbudované ,,škrkátko" pro zapálení hořáků, automatickou pojistku pro vypnutí plynu při zhasnutí hořáků. Jednou z hlavních výhod plynové trouby je skutečnost, že připravované jídlo není tak vysušené, jako tomu bývá u trouby elektrické. Zápory plynové trouby pak jsou nepřesné nastavení teploty a pro někoho odrazující manipulace s plynem.

Elektrická trouba je nejžádanějším typem na trhu. Nabízí širokou škálu funkcí, je snadno ovladatelná, disponuje přesným nastavením teploty a praktickým osvětlením vnitřního prostoru.

Na trhu jsou dostupné také trouby kombinované, které v sobě spojují využití jak plynu tak také elektrické energie.

Klasická – Horkovzdušná trouba:

Při pečení v klasické troubě působí na připravovaný pokrm teplo zdola, shora nebo zároveň z obou stran.

U horkovzdušné trouby je horký vzduch uvnitř rozháněn ventilátorem, takže je ve všech místech trouby stejná teplota. Díky tomu můžete v horkovzdušné troubě péci hned několik plechů zároveň, takže ušetříte nejen čas, ale také el. energii. Díky proudícímu vzduchu se při přípravě více jídel zároveň navíc nemusíte obávat smísení vůní. Pokud zvažujeme nákup opravdu kvalitní horkovzdušnou troubu, vyberte si přístroj nejen s ventilátorem, ale také s topným tělesem. V takové troubě pak budete moci bez obav péci až pět plechů (v horkovzdušné troubě bez topného tělesa se doporučuje péct dva plechy).

Jak vybrat mikrovlnou troubu:

Musíme si nejprve ujasnit, jak máme uspořádanou kuchyň. Zda má naše kuchyně prostor pro vestavný spotřebič, nebo raději zvolíme volně stojící mikrovlnnou troubu. Dále se musíme uvědomit, jak hodně budeme mikrovlnnou troubu používat. Důležitá kritéria, podle kterých se rozhodovat, jsou: způsob umístění, objem, cena a počet funkcí, které mikrovlnná trouba může umět. Jednoduché modely pouze ohřívají a rozmrazují. Multifunkční trouby již dokážou mnohem víc. Jedná se především o tyto funkce: Crisp, Gril, Horkovzduch. Dále také příkon, který nám určuje spotřebu elektrické energie, jednotkou příkonu je watt a pohybuje se v rozmezí cca 1150 až 3000 W. Energetická třída nám udává náročnost elektrické energie, označuje se písmeny A, B, A+, A++, A+++ pro všechny kategorie spotřebičů.

KITCHEN point - Jsme největší specializovaný prodejce kuchyňských vestavných spotřebičů a výrobce kuchyňské
manufaktury v České republice! Jsme Vaši specialisté ve světě spotřebičů. Mluvíme s Vámi 7 dní v týdnu, třeba i v nočních hodinách.

Rozumíme nejen spotřebičům, ale výrobě celé kuchyně.


Poskytneme Vám to nejlepší poradenství při výběru spotřebičů Miele, Siemens, AEG, Bosch, Electrolux a dalších značek.

PrahaŽitenická 871/7, Praha 9 - Prosek
PrahaŽitenická 871/1, Praha 9 - Prosek
PrahaU Hostavického potoka 830/24, Praha 14
České BudějoviceRudolfovská 1817/2, České Budějovice
České BudějovicePřemysla Otakara II. 87/25, České Budějovice
BratislavaHrachová 14/C, Bratislava


© 2007-2021 2Traders CZ s.r.o.

Dobrý den, i dnes jsme tu pro Vás až do 23 hod !!! Poraďte se s námi, prozvoňte nebo napište sms: 603 330 448